ÖZGEÇMİŞ

Ayla BAŞ, 1988 yılında Sivas’ta doğdu. Lise eğitimini Sivas Kongre Lisesinde tamamlamıştır. 2007-2012 yılları arasında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünü başarıya tamamlamıştır. 2013 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Eğitimi almıştır. 2013-2016 yılları arasında Amerikan Kültür Dil Okullarında İngilizce ve Almanca öğretmenliği yapmıştır.

2016 yılında MEB Almanca Öğretmeni olarak atandı ve Ankara’da görevini sürdürmektedir. 2023 yılı itibariyle MEB tarafından Almanya Offenburg Bölgesi Gengenbach şehrine Türkçe ve Türk Kültürü öğretmeni olarak atanmıştır. Orta derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

E-posta: aylaaozdemir@gmail.com

LEBENSLAUF

Ayla BAŞ wurde in 1988 in Sivas geboren. Sie besuchte Sivas Kongre Gymnasium in Sivas. Von 2007 bis 2012 studierte sie Germanistik an der Ankara Universität. Im Jahre 2013 absolvierte sie Pädagogische Bildung an der Cumhuriyet Universität. Sie arbeitete als Englisch-und Deutschlehrerin an der amerikanische Kultur Sprachschule.

Seit 2016 arbeitet sie als Deutschlehrerin an dem Çankaya Gymnasium in Ankara. Ab 2023 wurde sie vom Türkischen Kultusministerium nach Offenburg/Gengenbach als Lehrerin für Türkisch und Türkische Kultur versetzt. Sie spricht im mittleren Niveau Englisch und Deutsch. Sie ist verheiratet und hat ein Kind.